Firma LuK jest jednym z najbardziej znanych producentów sprzęgieł i kół dwumasowych na potrzeby motoryzacji. Mało kto wie, ale rozwinięcie skrótu LuK to „Lamellen und Kupplungsbau”, czyli „Producent tarcz i sprzęgieł”.

Dzięki najwyższej jakości, ciągłemu rozwojowi i szerokiej wiedzy technicznej produkty LuK stały się dla współczesnego użytkownika synonimem jakości. Właściciel firmy Luk, Schaeffler Automotive Aftermarket prócz części oferuje także specjalistyczną obsługę i usługi logistyczne dla rynku części zamiennych do aut.

W asortymencie Luka znaleźć można elementy składowe sprzęgła, kompletne zestawy LuK RepSet a także fachowe narzędzia do wszystkich rodzajów samochodów. Wszystkie produkty są wynikiem doświadczenia w dziedzinie systemów napędowych i nowoczesnych technologii. Przykładem jest tutaj dwumasowe koło zamachowe, sprzęgło DFC i sprzęgło samonastawne. Części te są wykorzystywane przez wielu producentów na pierwszy, fabryczny montaż.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej sprzęgłom Luk. Stale rosnące osiągi współczesnych silników wymagają na konstruktorach sprzęgieł, aby spełniały one coraz więcej wymagań – także w zakresie komfortu jazdy. Mowa tu chociażby o takich aspektach prowadzenia auta jak szybka zmiana biegów, łagodne ruszanie z miejsca, szybka zmiana biegów czy niski poziom drgań i hałasu. Sprzęgła Luk znakomicie funkcjonują w różnych zakresach prędkości, wspaniale przekazują napęd, są małe, trwałe i wymagają bardzo mało nacisku wymaganego do rozłączenia.

Jednym z najważniejszych produktów w ofercie firmy są kompletne zestawy sprzęgła, zwane LuK RepSet bądź LuK RepSet Pro. Zdając sobie sprawy z tego, że wymiana sprzęgła to jedna z podstawowych czynności w każdym warsztacie samochodowym, firma Schaeffler Automotive Aftermarket proponuje produkty kompleksowe, obejmujące znaczną większość zapotrzebowania na rynku europejskim.

W zestawach kompletnych RepSet oferowanych przez firmę LuK znaleźć można tarcze sprzęgła, moduły sprzęgła oraz łożyska wyciskowe. Wszystkie te elementy gwarantują bezpieczną pracę i profesjonalną naprawę.

Z kolei w zestawie RepSet Pro znajduje się także koncentryczny siłownik sprzęgła, będący połączeniem siłownika sprzęgła i łożyska wyciskowego, wykorzystywanym obecnie w połowie aut. Specjaliści zalecają wymianę koncentrycznego siłownika sprzęgła ilekroć wymieniamy sprzęgło, w przeciwnym razie bowiem prawdopodobieństwo odwiedzin warsztatu w krótkim odstępie czasu jest bardzo duże.

Kompletne zestawy sprzęgła od Luka, a więc RepSet i RepSet Pro zapewniają prostą i fachową wymianę sprzęgła. W trakcie montażu warto skontrolować stan pozostałych podzespołów, które także mogą nadawać się do wymiany.