Quinton Hazell to marka dobrze znana miłośnikom motoryzacji. W swojej ponad 60-letniej historii dała się poznać jako wiodący producent wysokiej jakości części zamiennych do wszystkich marek samochodów. Warto zaznaczyć także, że Quinton Hazell to dostawca części na pierwszy montaż.

Quinton Hazell posiada bogaty asortyment części zamiennych do ponad 45 europejskich i azjatyckich marek samochodów, pokrywając tym samym 95% parku samochodowego. Wśród części oferowanych przez Quinton Hazell znaleźć można 50 tys. referencji w ramach 30 grup produktowych, w tym znakomite sprzęgła i części przeniesienia napędu.

Quinton Hazell zdaje sobie sprawę z rosnących wymagań i specyfikacji współczesnych silników. W dzisiejszych czasach auta zaczynają przypominać samochody sportowe – duże moce, wysoki moment obrotowy. Nie są to łatwe warunki do działania sprzęgła, wymagana jest tutaj dokładna praca. Coraz rzadziej korzysta się z mechanicznych systemów uruchamiania sprzęgła, a prym wiodą hydrauliczne systemy wyprzęgania. Większość nowych aut posiada wysprzęgliki centralne, zwane z języka angielskiego Central Slave Cylinder/CSC.

Biorąc to pod uwagę, firma stara się projektować i produkować takie produkty, które całkowicie spełniałyby nowoczesne normy. Sama tylko oferta zestawów sprzęgieł i pojedynczych podzespołów obejmuje 1609 referencji, wszystkie najwyższej jakości.

Wśród bogatego asortymentu znajdują się m.in. tarcze sprzęgła, które umożliwiają rozłączanie i łączenie silnika z systemem napędowym oraz minimalizują wahania prędkości w skrzyni biegów. Quinton Hazell posiada różne rodzaje tarcz sprzęgłowych, w zależności od systemu przeniesienia napędu.

Warto wspomnieć tu także o docisku sprzęgła, którego głównym zadaniem jest przenoszenie momentu obrotowego z silnika na wałek sprzęgłowy. Jest odpowiedzialny za rozwinięcie odpowiedniej siły tarcia na powierzchniach współpracujących. Rola docisku sprzęgła jest tym bardziej ważna, ze zbyt słaby docisk powoduje poślizg i szybsze zużycie elementów ciernych. Dociski sprzęgła Quinton Hazell charakteryzują się najwyższa jakością, trwałością i łatwym montażem.

Quinton Hazell oferuje też produkty współpracujące ze sprzęgłem. Takie części jak linki sprzęgła, łożyska wałka sprzęgłowego i tuleje prowadzące są niezwykle istotne dla pracy całego systemu, warto więc pamiętać o ich wymianie. Zapewni nam to bezproblemową i długą eksploarację.