Sachs to jedna z największych firm, zajmujących się produkcją części samochodowych. Specjalizuje się przede wszystkim w amortyzatorach i sprzęgłach. Sachs posiada niemal 117 oddziałów w 26 krajach świata, zatrudnia ponad 70 000 ludzi. Sprzęgła Sachs są znane z jakości i niezawodności na całym świecie. Produkty tej firmy są wykorzystywane na pierwszy montaż w m.in. Volkswagenie, BMW czy Mercedesie.

Realia i warunki funkcjonowania samochodów stale się zmieniają, wymagania rosną, niezbędne jest więc adaptowanie nowoczesnych produktów do współczesnych aut. Jest to szczególnie istotne w przypadku tzw. „magicznego trójkąta”, a więc kierowcy, silnika i skrzyni biegów. Sachs produkuje części, które kompleksowo obsługują procesy zachodzące pomiędzy silnikiem a przekładnią. W ofercie firmy znaleźć można niemal wszystkie produkty systemu układu przeniesienia napędu – od wysprzęglika do koła dwumasowego.

Każdego dnia z taśm produkcyjnych zjeżdża 35 000 sprzęgieł i 16 000 urządzeń pomocniczych o jakości OEM. Dzięki takiej produkcji firma jest w stanie niemal całkowicie pokryć zapotrzebowanie na europejskim rynku. Wszystkie sprzęgła Sachs są produkowane zgodnie z technologią OEM i wielokrotnie sprawdzane pod każdym kątem. Okładziny cierne w sprzęgłach Sachs są bezazbestowe.

Z racji tego, że zazwyczaj poszczególne komponenty sprzęgła zużywają się w tym samym tempie, bardzo dużą część oferty zajmują zestawy sprzęgła. Taki zestaw składa się z tarczy sprzęgłowej, docisku oraz łożyska wyciskowego. Dodatkowo, komplet uzupełniany jest o specjalny smar, idealny do montażu i późniejszego funkcjonowania.

Sachs produkuje także znakomite koła dwumasowe, idealnie spisujące się w samochodach osobowych i pojazdach użytkowych. Po montażu zarówno kierowcy, jak i pasażerowie odczują wyraźną różnicę – mowa tu chociażby o takich aspektach jak płynniejsza zmiana biegów czy redukcja hałasów z silnika i systemu napędowego. Z punktu widzenia kierowcy, korzystne jest także zmniejszenie zużycia paliwa, polepszony komfort i neutralizacja wibracji.

Co ciekawe, w ofercie Sachsa znajdują się również sprzęgła regenerowane. Są one produkowane przy użyciu tej samej technologii produkcji i jakości, jak w przypadku nowych sprzęgieł. Sachs regeneruje 2 miliony sprzęgieł rocznie, co czyni go największym tego typu przetwórcą na świecie. Regeneracja oszczędza energię i zasoby. Klient ma do wyboru regenerowane sprzęgło lub nową część, niemniej jednak zawsze o tej samej, wysokiej jakości. Największa część procesu produkcyjnego obejmuje czynności demontażu i montażu z minimalnym wpływem na środowisko naturalne.