Ruszanie i jazda załadowanym samochodem ciężarowym w trudnych warunkach jazdy może wytworzyć bardzo wysokie temperatury w obudowie sprzęgła. Z racji dużych obciążeń zaleca się stosowanie wysokiej jakości sprzęgieł i tarcz, które będą skutecznie znosić trudności w eksploatacji. Sprzęgła Eaton idealnie się do tego nadają. 

Sprzęgło i tarcza sprzęgła to jedne z najbardziej narażonych na obciążenia elementów w samochodach dostawczych i użytkowych. Tarcza sprzęgła znajduje się pomiędzy dociskiem a kołem zamachowym i odpowiada za dołączenie lub odłączenie silnika od układu napędowego w trakcie zmiany przełożeń. Ze względu na tarcie po obu stronach tarczy, bardzo często dochodzi do powstawania wysokich temperatur i jej przedwczesnego zużycia.

Wiodący dostawca sprzęgieł

Firma Eaton to światowy lider w dziedzinie sprzęgieł samochodowych, który w swojej ofercie posiada sprzęgła do pracy w warunkach średniego i dużego obciążenia, typowego dla samochodów ciężarowych. Części Eaton cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie ze względu na niezawodność, długą trwałość i maksymalną wydajność. Sprzęgła Eaton to gwarancja wydłużonego okresu wymiany i innowacyjne technologie konstrukcyjne, które pozwalają na jeszcze skuteczniejszą amortyzację, co z kolei pozwala chronić pozostałe elementy układu napędowego.

Sprzęgła Eaton i tarcze sprzęgła

Eaton prócz doskonałej jakości sprzęgieł, dostarcza na rynek także tarcze sprzęgła o szerokim zakresie momentu obrotowego. Własny patent i odpowiednio dobrane materiały, pozwoliły uzyskać niskie zużycie tarcz, przy zachowaniu komfortu. Sprzęgła Eaton z okładzinami ceramicznymi doskonale odnajdują się np. w pojazdach budowlanych i wszędzie tam, gdzie występuje duża moc silnika, która pracuje w trudnych, ciężkich warunkach. Zastosowanie spieku ceramicznego pozwoliło uzyskać odpowiednią odporność na wysokie temperatury pracy oraz ewentualne przeciążenia, które mogą wystąpić podczas pracy i które są częstą przyczyną przedwczesnego zużycia sprzęgła.

Dodał: , w Blog. Dnia 22 marca 2016