Firma Sachs to niemieckie przedsiębiorstwo, wchodzące w skład koncernu ZF, które specjalizuje się w produkcji m.in. sprzęgieł. Według producenta, sprzęgła Sachs dedykowane zostały większości modeli i marek samochodowych na rynku. Czym charakteryzuje się produkt marki? 

Korki uliczne, rozruchy na wzniesieniach i kręte drogi – to zaledwie kilka przeszkód, które napotyka sprzęgło podczas codziennej eksploatacji. Wspomniane utrudnienia narażają podzespół na ogromny wysiłek. M.in. dlatego, zaleca się, by stosować wysokiej jakości sprzęgła.

Zestaw sprzęgła do samochodów osobowych

Żywotność poszczególnych komponentów sprzęgła marki Sachs jest prawie identyczna. Przy czym wypada zaznaczyć, że zestaw sprzęgła zawiera wszystkie istotne komponenty, takie jak tarczę dociskową sprzęgła i wyprzęgnik, które są niezbędne do wymiany tego podzespołu. Ponadto w zestawie znajduje się specjalny smar do montażu nowego sprzęgła, który gwarantuje idealne działanie całego systemu, tuż po wymianie.

Sprzęgła Sachs to produkty technologicznie doskonałe, rewelacyjnie radzące sobie niezależnie od warunków eksploatacyjnych. Ponadto okładziny cierne sprzęgieł Sachs są bezazbestowe, a same sprzęgła są wielokrotnie testowane przed trafieniem do seryjnej sprzedaży – podpowiadają specjaliści sklepu iParts.

Niezawodne i potężne sprzęgła Sachs

Sprzęgło samochodowe spełnia szereg istotnych zadań. Przede wszystkim rola sprzęgła polega na przełączeniu masy silnika bez szarpania, przerywaniu przekazywania mocy między silnikiem a skrzynią biegów po zatrzymaniu auta oraz przerywanie przepływu mocy w celu zmiany biegu. Ponadto sprzęgło zapewnia także ochronę przed drganiami i przeciążeniami.

Producent zapewnia, że oryginalne, kompletne zestawy sprzęgła Sachs powstały, by przybliżyć kierowcom wydobycie maksymalnej mocy silnika. Warto także zaznaczyć, że sprzęgła niemieckiej marki to podzespoły kompatybilne z prawie każdym samochodem, który można spotkać na europejskich drogach.

Dodał: , w Blog. Dnia 13 czerwca 2016