Witaj w naszym sklepie

Tag: skrzynia biegów

Czy warto jeździć „na luzie”?
Dodano: 16 listopada, 2015 autor: Michał komentarzy: brak

Czy warto jeździć „na luzie”?

Większość polskich kierowców wrzuca bieg jałowy przed światłami z czystej niewiedzy, a wielu innych postępuje zgodnie z ciągle żywym mitem, według którego samochód spali mniej, jeżeli wrzucimy bieg na luz. Czy słusznie? 

szczegóły
Prawidłowa zmiana biegów
Dodano: 19 października, 2015 autor: Michał komentarzy: brak

Prawidłowa zmiana biegów

Prawidłowa zmiana biegów wydaje się czynnością stosunkowo prostą i mechaniczną. Wiele osób nie wykonuje jednak tych czynności poprawnie, gdy mowa o szybkim wykonywaniu manewrów i jazdy. Jak prawidłowo zmieniać biegi, o czym należy pamiętać i jakich błędów się wystrzegać? 

szczegóły
Podwójne sprzęgło suche
Dodano: 31 marca, 2015 / autor: Michał / komentarzy: 1

Podwójne sprzęgło suche

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów zapewnia większy komfort jazdy, niższe zużycie paliwa i znacznie lepsze osiągi samochodu. Z technicznego punktu widzenia są to niemal dwie skrzynie biegów zwarte w jednej. 

szczegóły
Sprzęgło hydrokinetyczne
Dodano: 14 listopada, 2014 autor: joanna komentarzy: brak

Sprzęgło hydrokinetyczne

Wykorzystywane przede wszystkim w automatycznych skrzyniach biegów, działa dzięki połączeniu pompy i turbiny napędzanej przez ciecz. Choć uważane za innowacyjne urządzenie, zostało wynalezione jeszcze w XIX wieku. Co warto wiedzieć na temat sprzęgła hydrokinetycznego?

szczegóły
Nowe sprzęgło elektroniczne od Boscha
Dodano: 4 listopada, 2013 / autor: agnieszka / komentarzy: 1

Nowe sprzęgło elektroniczne od Boscha

Wielu kierowców preferuje automatyczne skrzynie biegów. Ich największa zaleta ujawnia się podczas jazdy w zakorkowanym mieście. Bardzo często osoby, które spróbowały jazdy popularnie zwanym automatem nie chcą z powrotem wracać do jazdy autem z tradycyjną, manualną skrzynią biegów. Niestety mają […]

szczegóły
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych.Wszelkie prawa zastrzeżone © sprzegladoaut.pl