Sprzęgło oraz koło dwumasowe to dwa niezwykle istotne podzespoły układu napędowego. Niestety, ich funkcjonalność przekłada się na cenę, dość wysoką. Są to jedne z najdroższych elementów w układzie napędowym samochodu. Czy istnieją tańsze opcje zakupu? Porównaj zamienniki części oryginalnych, dostępne na rynku.

Układ przeniesienia napędu to układ elementów, które służą do napędzania pojazdu, poprzez przenoszenie energii mechanicznej z silnika do kół jezdnych. Sprzęgło to urządzenie stosowane do łączenia wałów w celu przekazywania momentu obrotowego. Zastosowanie dwumasowego koła zamachowego służy natomiast zmniejszeniu drgań na małych obrotach silnika i zniwelowaniu szarpnięcia w momencie załączania sprzęgła. Podzespoły te są niestety dość drogie. Poniżej znajdziecie krótką listę tańszych części; są to tak zwane zamienniki części oryginalnych, które są de facto wierną kopią oryginału.

Zamienniki części oryginalnych – Popularni producenci

Aisin – japońska firma, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Dzięki wysokiej jakości produktów marki, wiodący światowi producenci samochodów postanowili podjąć współpracę z koncernem Aisin. Części wykonywane w fabrykach Aisin wykorzystywane są na pierwszy montaż w pojazdach takich jak Honda, Toyota, Nissan, Mitsubishi i Renault. Części znajdziecie także na niezależnym rynku części zamiennych. Atrakcyjna cena i dobra jakość z pewnością zachęcą do zakupu. Firma słynie z produkcji kompletnych układów sprzęgła.

Exedy – kolejna japońska firma, która produkuje świetne, bardzo dobrej jakości sprzęgła. W ofercie dostępne są układy zamienne i sportowe – często wybierane do tuningu układu napędowego i podnoszenia stage’y. Sprzęgła Exedy charakteryzują się ogromną trwałością i doskonałymi właściwościami funkcjonalnymi. Firma Exedy dostarcza sprzęgła także na pierwszy montaż dla między innymi Hondy, Nissania i Mitsubishi. Szeroka gama produktów marki to także koła zamachowe.

zamienniki części oryginalnych - sprzęgło i koła dwumasowe

Zamienniki części oryginalnych – sprzęgła i koła dwumasowe

LUK – niemieckie przedsiębiorstwo produkujące sprzęgła, układy wysprzeglające oraz dwumasowe koła zamachowe. Dwumasy firmy lądują na pierwszy montaż w samochodach takich marek jak między innymi BMW, Porsche, Volkswagen i Mercedes. Niezawodność i wysoką jakość części marki LUK docenili także klienci niezależnego rynku części zamiennych, gdzie produkty niemców cieszą się ogromną popularnością. W ofercie firmy LUK znajduje się także bogaty wybór pomp podciśnienia, tarcz i docisków sprzęgła, łożysk oporowych oraz innych komponentów układu kierowniczego i przeniesienia napędu dla wielu modeli samochodów marek europejskich, azjatyckich i amerykańskich.

Sachs – niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji kompletnych układów sprzęgieł i kół zamachowych oraz dwumasowych. Specjalistyczny dobór materiałów i precyzja wykonania sprawiły, że komponenty te cechują się niezwykle wysoką jakością oraz trwałością.

Valeo – francuska firma kojarzona głównie z oświetleniem oraz wycieraczkami, zajmuje się także produkcją wysokiej jakości sprzęgieł, które słyną z trwałości. Stosowane na pierwszy montaż u wielu producentów i często wybierane jako zamiennik przez użytkowników wolnego rynku wtórnego. Części kompatybilne z większością samochodów, cieszące się pozytywną opinią.

W przypadku sprzęgła i koła dwumasowego, oprócz renomowanych producentów części zamiennych, są także firmy, które zajmują się ich regeneracją. Warto rozważyć ofertę takich zakładów, gdyż regenerowane sprzęgła oraz koła zamachowe trzymają fabryczne wartości oraz są trwałe. Takie usługi są często zdecydowanie tańsze.

Dodał: , w Blog. Dnia 7 lutego 2016