Witaj w naszym sklepie

Tag: budowa sprzęgła

Budowa sprzęgła samochodowego
Dodano: 23 lutego, 2015 / autor: Michał / komentarzy: 2

Budowa sprzęgła samochodowego

  Sprzęgło samochodowe składa się z trzech kluczowych elementów: tarczy, docisku i łożyska. Układ sprzęgła połączony jest z silnikiem poprzez koło zamachowe, którego główną rolą jet przełożenie napędu wału korbowego na sprzęgło.

szczegóły
Rodzaje sprzęgieł
Dodano: 3 grudnia, 2014 / autor: joanna / komentarzy: 1

Rodzaje sprzęgieł

Typów sprzęgieł jest tak dużo, że niektóre z nich są już nawet  błędnie nazywane – tak jest właśnie w przypadku sprzęgła Kardana, które w żargonie mechanicznym funkcjonuje jako wał. Takich przykładów jest znacznie więcej, dlatego warto przybliżyć te bardziej i […]

szczegóły
Sprzęgło hydrokinetyczne
Dodano: 14 listopada, 2014 autor: joanna komentarzy: brak

Sprzęgło hydrokinetyczne

Wykorzystywane przede wszystkim w automatycznych skrzyniach biegów, działa dzięki połączeniu pompy i turbiny napędzanej przez ciecz. Choć uważane za innowacyjne urządzenie, zostało wynalezione jeszcze w XIX wieku. Co warto wiedzieć na temat sprzęgła hydrokinetycznego?

szczegóły
Sprzęgło podwójne
Dodano: 8 kwietnia, 2013 autor: patryk komentarzy: brak

Sprzęgło podwójne

Sprzęgło podwójne według wielu mechaników jest pomysłem, który jest w stanie zmienić motoryzację. Coraz więcej osób podczas kupna samochodu bierze pod uwagę czynnik eksploatacyjny, na który pozwala zastosowanie sprzęgła podwójnego.

szczegóły
Łożysko prowadzące sprzęgła
Dodano: 24 stycznia, 2013 autor: patryk komentarzy: brak

Łożysko prowadzące sprzęgła

Żadne sprzęgło nie mogłoby jednak funkcjonować prawidłowo, gdyby nie dość błachego wyglądu element jakim jest łożysko prowadzące sprzęgła. Jest to dość ważny element układu przeniesienia napędu.

szczegóły
Tłumik drgań skrętnych
Dodano: 17 stycznia, 2013 autor: patryk komentarzy: brak

Tłumik drgań skrętnych

Tłumik drgań skrętnych to urządzenie które wchodzi w skład sprzęgła, a dokładniej jego tarczy. Są nim sprężyny śrubowe, usytuowane w osadzeniach tarczy, w równomiernym stopniu na całej średnicy tarczy.

szczegóły
Koło Zamachowe
Dodano: 3 stycznia, 2013 autor: patryk komentarzy: brak

Koło Zamachowe

Koło zamachowe to specjalny łącznik pomiędzy silnikiem i układem sprzęgła, posiadający bardzo duży moment bezwładności. Jego zadaniem jest gromadzenie energii kinetycznej oraz wykorzystanie jej do zrównoważenia nierównej pracy silnika dzięki swojej masie własnej.

szczegóły
Docisk sprzęgła
Dodano: 18 grudnia, 2012 autor: patryk komentarzy: brak

Docisk sprzęgła

Sprzęgło samochodowe składa się z kilku kluczowych elementów jak, tarcza sprzęgła łożysko, koło zamachowe i omawiany w dzisiejszym artykule, docisk sprzęgła. Docisk mimo swojego niepozornego wyglądu odgrywa bardzo istotną role w procesie zmiany przełożeń pojazdu. To dzięki niemu możliwa jest […]

szczegóły
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych.Wszelkie prawa zastrzeżone © sprzegladoaut.pl