Witaj w naszym sklepie

Tag: koło dwumasowe

Czym są i jak działają koła dwumasowe?
Dodano: 29 kwietnia, 2020 autor: redakcja komentarzy: brak

Czym są i jak działają koła dwumasowe?

Na skutek rozwoju technologicznego silniki spalinowe stały się lżejsze, mocniejsze i wydajniejsze. Tym samym klasyczne tłumiki drgań przestały należycie pełnić swoją rolę. Między innymi dlatego stworzone zostały dwumasowe koła zamachowe.

szczegóły
Koła dwumasowe – objawy awarii i jak sobie z nimi radzić?
Dodano: 3 kwietnia, 2017 autor: Redakcja komentarzy: brak

Koła dwumasowe – objawy awarii i jak sobie z nimi radzić?

Zamachowe koła dwumasowe to elementy pojazdu, które zarówno kierowców, jak i mechaników często mogą przyprawić o przysłowiowy „ból głowy”. Z drugiej strony, zawdzięczamy im chociażby „poskromienie” silnika wysokoprężnego. Trudno jednak zapomnieć o tym, jak wiele wymagają one wkładu pieniężnego i […]

szczegóły
Koło dwumasowe i jego usterki
Dodano: 13 maja, 2013 / autor: patryk / komentarzy: 3

Koło dwumasowe i jego usterki

Koło dwumasowe jak sama nazwa mówi, składa się z dwóch kół zamachowych połączonych ze sobą tłumikiem drgań skrętnych. Kont skrętu między tymi tarczami wynosi nawet 80 stopni.

szczegóły
Koło Zamachowe
Dodano: 3 stycznia, 2013 autor: patryk komentarzy: brak

Koło Zamachowe

Koło zamachowe to specjalny łącznik pomiędzy silnikiem i układem sprzęgła, posiadający bardzo duży moment bezwładności. Jego zadaniem jest gromadzenie energii kinetycznej oraz wykorzystanie jej do zrównoważenia nierównej pracy silnika dzięki swojej masie własnej.

szczegóły
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych.Wszelkie prawa zastrzeżone © sprzegladoaut.pl